Telefon: 0542-370-00-34 / 0850-259-2-663
1 ÜLKE SEÇİMİ
ÜLKE SEÇİMİ
2 ŞEHİR SEÇİMİ
ŞEHİR SEÇİMİ
3 VİZE TÜRÜ
VİZE TÜRÜ
Sonuçları Gör

Amerika

 

 

AMERİKA VİZE BAŞVURULARI VE DS-160 FORMU 

 

Tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportları vizeye tabiidir. Seyahat Amacınıza ve iş durumunuza en uygun vize başvurusu için gerekeli evraklara ve önemli ayrıntılara yan tarafta bulunan seçeneklerden ulaşabilirsiniz.

Amerika vize başvurunuzu en erken seyahat tarihinizden 4 ay öncesinden itibaren yapabilirsiniz. 

Amerika vizesine başvurularda en önemli prosedürlerden birisi Amerika DS-160 formunun doldurulmasıdır. 

Amerika DS-160 Formu; online olarak Amerika Konsolosluğunun web sitesinden doldurulan başvuru formudur. Bu form eksiksiz, gerçeğe uygun bilgilerle ve ingilizce olarak doldurulmalıdır. Amerika DS-160 Formunda beyan edilecek/edilmeyecek eksik, hatalı ve gerçeğe aykırı beyanlar Amerika vize başvurularınıza red alınıp, alınmamasını belirlemektedir. Bu sebeple Amerika vize başvuru işlemlerinize başlamadan önce mutlaka web sitemizde aşağıda yeralan bilgileri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

 

Amerika DS-160 vize başvuru formu, Amerika Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup vize başvuru sahipleri hakkında bilgi edinilmesini sağlamaktadır. Amerika vize başvuru formu elektronik olarak internet üzerinden ve İngilizce doldurulması gerekirken, vize başvuru işlemlerinin en önemli prosedürünü bu form oluşturmaktadır.

Amerika Konsolosluğu, vize başvuru formu olmadan yapılan hiçbir başvuruyu kabul etmez.Yanlış beyan edilen bilgilerin ise vize işlemleriniz sırasında sorun oluşturacağı bilinmelidir. 

Ayrıca Amerika vize başvuru formunun doldurulup imzalanması; başvuru formunda doğru bilgileri verdiğinizi, vize mülakatınız sırasında doğru bilgiler vereceğinizi, vermiş olduğunuz gerçeğe aykırı bilgilerin cezalandırılacağını bildiğinizi ve kabul ettiğinizi de içermektedir.

Amerika DS-160 vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalı, Türkçe karakter kullanılmamalıdır. İsteğe bağlı yazan bölümlerin boş bırakılması herhangi bir sorun oluşturmazken, pasaport numaralarını girecek olduğunuz kısımda numaralar boşluk bırakmadan ve tire kullanmadan yazılmalıdır.

Amerika DS-160 vize başvuru formu doldurma işlemleri, randevu tarihinden 3 gün önce online olarak konsolosluğun web sitesinde tamamlanmış olmalı ve imza kısmını yine elektronik ortamda atarak, barkodlu çıktısı alınarak randevuya getirilmelidir.

 

Amerika DS-160 Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

 

Amerika vize başvuru formu (DS-160) elektronik ortamda doldurulan bir formdur. İngilizce doldurulması zorunlu olan Amerika DS-160 formunda Türkçe karakter kullanılmamalıdır. İsteğe bağlı bölümler yani ‘’optional’’ yazan kısımlar boş bırakılabilirken, sizinle ilgili olmayan bölümlere ‘’does not apply’’ (geçerli değil) yazabilirsiniz. Ancak Amerika DS-160 formunun doldurulma işlemleri sırasında kesinlikle gerçeğe aykırı beyanlar, eksik ve hatalı bilgiler sunulmamalıdır. Ayrıca Amerika vize başvuruları için hazırlanacak evraklarda ve Amerika vizesi için Konsoloslukta verilecek mülakatta beyan edilecek bilgilerin bir bütün olarak birbirlerini desteklemesi zorunludur. 

 

Lütfen Dikkat!

 

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce iletişim bilgilerimizi kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da altta bulunan bilgi formunu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

 

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

 

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

 

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

 

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

 

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti temini ve otel randevusu gibi konularda lütfen vize uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

 

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

 
 
Detaylı Bilgi için;
0542-370-00-34
0850-259-2-663
info@omdvize.com

Bilgi Formu

Bilgi Formu

Gerekli Bilgiler

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Adres: İstinye Mah., Kaplıcalar Mevkii, No:2, İstinye, İstanbul 
Telefon: (212) 335 90 00 (Santral)
Faks: 212) 335 90 19 (Santral), (0212) 335 93 55 (Protokol) 
E-Posta: istanbul-webmaster@state.gov
Web Sitesi: http://istanbul.usconsulate.gov 
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 08.00-16.30 
Görev Bölgesi: Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova.  

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: Atatürk Bulvarı No: 110 Kavaklıdere, Ankara
Telefon: 455 55 55, 467 00 19
E-Posta: webmaster_ankara@state.gov
Web Sitesi: http://turkey.usembassy.gov
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08:30 - 17:30 

 

OMD DESTEK HATTI
Phone Image

0542 370 00 34

0850 259 26 63

YURTDIŞI ÖĞRENCİ VİZESİ