Telefon: 0542-370-00-34 / 0850-259-2-663
1 ÜLKE SEÇİMİ
ÜLKE SEÇİMİ
2 ŞEHİR SEÇİMİ
ŞEHİR SEÇİMİ
3 VİZE TÜRÜ
VİZE TÜRÜ
Sonuçları Gör

İsrail

 

 

İSRAİL VİZE BAŞVURULARI HAKKINDA GÜNCEL BİLGİLER 

 

Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu hamili T.C. vatandaşları 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftırlar. 
Umuma mahsus ( Bordo ) pasaportlar vizeye tabidir.
İsrail vize başvurusunda İsrail Konsolosluğu pasaportlarda geçerlilik süresini başvurulan tarihten ileriye doğru 6 ay olmasına özen göstermektedir. İsrail vizesi maksimum 10 iş günü içerisinde çıkarken;  İsrail vize işlemlerine seyahat tarihinden en az 15 iş günü önce başlanması vizenin çeşitli sebeplerden ötürü yetişmeme riskini ortadan kaldıracaktır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR : İsrail Başkonsolosluğu, birçok Arap ülkesinin İsrail vizesi bulunan pasaportlara vize vermemesinden dolayı bu ülkelere sıkça seyahat eden Türk vatandaşları için durumun İsrail konsolosluğuna telefon ile bildirilmesi ve vize başvuru evraklarına ilaveten ayrı bir dilekçe yazılması durumunda pasaporttan ayrı olarak dosya kağıdı üzerine tatbik edilmiş şekilde vize temin etmektedir.  

 

Vize başvuru sahibinin başvuruya şahsen gelmesine gerek bulunmamaktadır. Gerekli gördüğü durumlarda vize başvuru sahibi Konsolosluk tarafından mülakata çağırabilir ya da ek evrak talep edebilecektir. 

 

İsrail asıllı Musevi vatandaşların vize müracaatlarında evrak olarak sadece kimlik fotokopisini ibraz etmeleri yeterlidir. 

Detaylı Bilgi için;
0542-370-00-34
0850-259-2-663
info@omdvize.com

YURTDIŞI ÖĞRENCİ VİZESİ