Telefon: 0542-370-00-34 / 0850-259-2-663
1 ÜLKE SEÇİMİ
ÜLKE SEÇİMİ
2 ŞEHİR SEÇİMİ
ŞEHİR SEÇİMİ
3 VİZE TÜRÜ
VİZE TÜRÜ
Sonuçları Gör

Kanada

 

 

KANADA VİZESİ (2017) NASIL ALINIR?  

   

Kanada turistik vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, “Kanada Geçici Oturum Vizesi” statüsünde müracaat yapmaları gereklidir. Kanada Geçici Oturum Vizesi turistik ziyaret  amacıyla, Kanada Devleti’nde geçici kalma hakkı sağlamaktadır. Kanada hükümeti vize başvurularını Kanada Vize Başvuru Merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Kanada’ya kısa süreli turistik seyahatlerinden en az 1 ay öncesinden Kanada turistik vize başvuru işlemlerine başlanması uygun olacaktır.  

 

Kanada turistik vize işlem başvurusu öncesinde, pasaportun geçerlilik süresinin yeterli olduğundan emin olmalıdır. Kanada turist vizesi için pasaportun vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekir. Bu kritere sahip olmaması halinde vize başvurusu öncesinde pasaportun yenilenerek başvurunun yapılması tavsiye olunur. 

Kanada Turist Vizesi Başvuru Formunun İngilizce ya da Fransızca olarak eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Kanada turist vizesi başvuru formunda yapılacak en ufak bir hata bile dosyanın geri dönmesine veya red alma olasılığını arttıracağı için bu konuda uzman danışmanlık firmasından destek alınması önemlidir. Özellikle, formda verilen kimlik bilgilerinin pasaporttaki ile aynı olmasına; pasaport numarasının kodlanması esnasında hiç boşluk bırakılmamasına dikkat edilmelidir. E-mail adresinin yazılması tavsiye edilir. Kanada turist vizesi başvuru formun doldurulması esnasında yapılan yanlışlık, işlemin tekrar başa dönmesine neden olacaktır. Beyan edilen bilgilerin bir barkoda yansıtılıyor olmasından dolayı bilgi de hata olursa, barkod da hatalı olacaktır. Formun doldurma işlemi bittiğinde başvuru tarihi ve elektronik imza kısımlarının doldurulması ve onaylanan belgenin çıktısının alınması ile işlem sonlanmış olacaktır. Bu formlarda yapılacak bir hata Kanada vizesini alma ihtimalini tehlikeye atacaktır. 

Başvurunuzla ilgili eksiklik olması halinde konsolosluk yetkilileri tarafından telefonla rahatlıkla ulaşılabilmesi için direkt bir telefon numarası verilmesi gerekir. 

 

Kanada Turistik Vize Nasıl Alınır?

Kanada turist vizesi başvurusunun online olarak yapılan ilk bölümünün ardından gerekli evrakların toplanarak başvuru dosyasının hazırlanması ve Kanada vize başvuru merkezine müracaat sırasında teslim edilmesi gerekmektedir. 

Kanada turist vizesi için gerekli evrakların toplanma amacı; başvuru sahibinin Kanada’yı turistik ziyaret etme gayesi ile gideceği konusunda vize görevlisini: “ülkesine geri döneceğine ve Kanada’da kalma amacı taşımadığına; herhangi bir sabıkası bulunmadığına ve güvenlik riski oluşturmadığına; Kanada seyahatini karşılayabilecek maddi olanaklara sahip olduğuna; Kanada’da çalışma veya okuma izinleri olmamasına rağmen o niyetle kalmayacağına” ikna etmesi gerekmektedir.

Kanada Vize başvuru evrak dosyasına ek olarak konulacak konaklama ve uçak rezervasyon programını belirten bir niyet yazısı dosyanın daha ciddi görünmesine yardımcı olacaktır. Eğer başvuru sahibi bir kurum ya da şirket bünyesinde çalışıyorsa; antetli kağıda hazırlanmış İngilizce olarak Yönetici tarafından seyahat tarihlerinde izinli olduğuna ve seyahat dönüşü tekrar kurumda çalışmaya devam edeceğini taahhüt eden bir yazı yazılması çok önemlidir.

Kanada vizesi başvuruları, vize başvuru merkezleri tarafından hafta içi Pazartesi-Cuma Saat: 08:30- 15:30 arasında kabul edilmektedir. Kanada Konsolosluğu turistik vize işlem başvurularını 7-10 iş günü içinde sonuçlandırmaktadır.

 

09 Nisan 2016 tarihi itibariyle, kriterlere uyan Türk pasaportu sahipleri CAN Plus programı kapsamında daha az belge sunarak ziyaretçi vizesine başvuru yapabilecekler. CAN Plus Vize kriterleri ve gerekli evraklar için tıklayın, belki siz de kolayca Kanada Turistik Vizenizi hemen %100 başarıyla alabilirsiniz. 

 

 

Kanada'da eğitim almak isteyen öğrenciler için Kanada Öğrenci vize Nasıl alınır?

Kanada Öğrenci Vize başvuruları için web sitemizin Kanada Öğrenci vizesi bölümünü dikkatlice okuyunuz. Kanada Öğrenci vizesi gerçek anlamda profesyonellik ve itina gerektirdiği için mutlaka başvurularınız uzmanlarımızdan yardım almanızı öneriyoruz. Uzun süredir, Kanada Öğrenci Vizelerinde kanıtlanmış başarımızın sırrı Kanada Öğrenci vizelerinde gerekli olan Kanada Niyet Mektubu danışmanlarımız eşliğinde profesyonelce yazılmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOT :

 

  • Kanada vize evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst menüde bulunan iletişim bölümümüzden ofisimizi arayarak ya da sayfamızda bulunan bilgi formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • Vize uzmanlarımız, Kanada'ya yapacağınız seyahatinizin amacına uygun, güncel evrak listesi ve ücretler hakkında sizi e-mail ile bilgilendirecektir.
  • Vize başvurunuz sırasında yanınızda bulunması gereken Kanada Vize Başvuru Formu ve Kanada Vize talep Dilekçesi konusunda uzmanlarımızdan yardım alınız.
  • Seyahatinizin amacına yönelik vize başvuru evraklarınızı tam ve doğru bir şekilde hazırlayıp bize ulaştırınız.
  • Konusunda uzmanlaşmış çalışma arkadaşlarımız, Kanada vize başvuru işlemlerinizi tamamlayıp gereken durumlarda (Parmak izi işlemleri vb.) randevunuzu alarak tarafınızı bilgilendirecek ve işlemleriniz sırasında size eşlik edecektir.
  • Seyahatiniz için gerekli olan uçak bileti ve otel rezervasyonu gibi konularda lütfen vize uzmanlarımızın yardımını isteyiniz.
  • Vize süreciniz başlangıç anından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takibe alınır ve sonucu tarafınıza iletilir.
  • Vize başvurunuz tamamlandığı zaman uzmanlarımız sizinle iletişime girip evraklarınızı istediğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan)  size teslim edecektir.
  • Kanada Vize Başvuru işlemleriniz ile ilgili tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle irtibata geçiniz. 
Detaylı Bilgi için;
0542-370-00-34
0850-259-2-663
info@omdvize.com

Bilgi Formu

Bilgi Formu

Gerekli Bilgiler

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu

209 Büyükdere Caddesi
Tekfen Tower– Kat 16
Levent 4, İstanbul
34394 Türkiye

Tel: 90-212-385-9700
Fax: 90-212-357-1000 
Email: ISTBL-CS@international.gc.ca 

Çalışma saatleri

Pazartesi - Cuma 09:00 - 12:00

OMD DESTEK HATTI
Phone Image

0542 370 00 34

0850 259 26 63

YURTDIŞI ÖĞRENCİ VİZESİ