Telefon: 0542-370-00-34 / 0850-259-2-663
1 ÜLKE SEÇİMİ
ÜLKE SEÇİMİ
2 ŞEHİR SEÇİMİ
ŞEHİR SEÇİMİ
3 VİZE TÜRÜ
VİZE TÜRÜ
Sonuçları Gör

Meksika

 

 

MEKSİKA'NIN ELEKTRONİK VİZE UYGULAMASI HAKKINDA TÜM DETAYLI BİLGİLER

 

Meksika’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Meksika Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmalıdır.  

Meksika Konsolosluğu, Meksika’ya seyahat etmek isteyen Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını Meksika vizesinden muaf tutmaktadır. 

Hava yoluyla seyahat etmek şartıyla, Meksika’ya turistik, iş, eğitim, gazetecilik veya transit geçiş gibi sebeplerle seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tek girişli vizelerini online ve harçsız olarak alabilmektedir. Ancak online vizenin geçerli sayılması için seyahat edilecek havayolu şirketinin SAE sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Meksika online vizesi sahibi kişiler vizelerinin onaylandığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde ülkeye giriş yapmak zorundadırlar. 

Meksika’ya kara yolu, deniz yolu ya da başka bir ülkeye seyahatle ile ilgili olarak bağlantılı seyahat etmek isteyen kişilerin mutlaka Meksika Konsolosluğu yada Meksika Büyükelçiliği'ne Seyahat Acenteleri aracılığı ile vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

 

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Meksika vize başvuruları ortalama 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Meksika Konsolosluğunun yoğun olduğu tarihlerde işlem süresi uzayabilmektedir.

 

ÖNEMLİ NOT: Pasaportunda geçerli ABD vizesi bulunan T.C. vatandaşlarının Meksika'dan vize almasına gerek yoktur. Ayrıca Japonya, İngiltere, Kanada ve Schengen bölgesinde daimi ikamet izni bulunan Türk vatandaşları vize almadan Meksika'da 6 aya kadar kalabilirler.

Meksika Elektronik Onay Sistemi (SAE) ile Türkiye Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu ve Ukrayna vatandaşlarına da vizesiz seyahat şansı sunmaktadır. Meksika’ya seyahat etmek isteyen Rusya Federasyonu, Ukrayna ve Türkiye vatandaşları, çalışma izni olmayan ziyaretçi olarak (turistik, transit, iş, eğitim, dini ya da gazetecilik faaliyeti amaçlı) seyahat edebilirler. Bu seyahatler için elektronik onay almaları yeterli olacaktır.

 

Meksika Elektronik Onay Sistemi (EOS) Nedir?

Elektronik Onay Sistemi (EOS); bilgisayardan çıktısını alarak, ülke topraklarına ayak basıldığı an itibariyle geçerli pasaport ile birlikte ibraz edilen elektronik vizenin alınmasıyla, Meksika'yı ziyaret etmek isteyen turistlerin seyahatlerini kolaylaştırmak adına tesis edilen online bir sistemdir. Bir tür e- vizedir.

EOS, kişilerin güvenli ve düzenli bilgi akışını sağlamak içindir. Başvuru formu bizzat ilgili kişi tarafından sistem üzerinden doldurulur ve güvenlik veri tabanlarında incelemeler yapılır. Başvuru sahibinin kimlik bilgileri onaylandıktan sonra, sistem onay çıktısının alınmasını mümkün kılar.

 

Koşullar:

 • Kurumun Web Sayfasındaki elektronik vize formunu doldurmak.
 • Meksika Hükümetinin, elektronik vize kolaylığı sağladığı ülke vatandaşı olduğunu belgeleyen geçerli pasaport veya seyahat belgesi hamili olmak.
 • Meksika'ya havayoluyla seyahat etmek.

 

EOS Alabilme Kriterleri:

Sadece Meksika Hükümetinin elektronik ortamda vize işlemleri yapmasını ve akabinde vize almasını onayladığı ülkelerin vatandaşlarına verilir.

Forma girilen bilgilerin, doğru, eksiksiz ve pasaport bilgileriyle birebir aynı olması gereklidir.

 

Kullanıcı için önemli bilgiler:

 • Meksika vize işlemleri için kullanılan pasaportun vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
 • Elektronik vize, kara yolu ve deniz yoluyla seyahat edenler için geçerli değildir. Sadece havayolu ile seyahat edecek tursitler için geçerlidir.
 • Meksika Konsolosluğu’ndan elektronik vize alan kişilerin vize onay belgesi çıktısını hem uçağa binmek için Havayolları yetkilisine hem de Meksika giriş kapısındaki Gümrük Muhafaza yetkilisine sunması gerekmektedir.  Aksi durumda bu kişiler Meksika’ya giriş yapamayacaktır. 
 • Başvuran kişinin, Meksika'ya seyahat etmek istediği havayolu şirketinin elektronik vizeyi kabul ettiğini onaylatması gereklidir. Eğer havayolu şirketi, elektronik vizeyi kabul etmezse, uçağa binmesine izin verilmeyecektir.
 • Elektronik vize başvurusu esnasında, başvuran kişi kimlik ve seyahat bilgilerini pasaportunda belirtilen şekilde yazmalıdır. Vize onayı verildiği takdirde başvuran yabancı uyruklu kişi elektronik vize çıktısını almalı ve elektronik vizede belirtilen şahsi bilgilerin pasaportu ile aynı olduğundan emin olmalıdır. Bilgilerde herhangi bir farklılık olduğu takdirde, uçağa binmesine ve Meksika'ya giriş yapmasına izin verilmeyecektir. 
 • Elektronik vizenin geçerlilik süresi 30 gündür ve tek girişlidir.
 • Yapılacak olan göçmenlik incelemesinde yabancı uyruklu şahıs, pasaport ya da geçerli seyahat belgesini, elektronik vize ve doğru şekilde doldurulmuş FMM formunu ibraz etmek zorundadır. Göçmenlik yetkilisi, elektronik vizeyi inceledikten sonra, yabancı uyruklu kişinin ülke topraklarına girip girmemesine karar verecektir. Yabancı uyruklu şahıslar, yetkili makamların kendi sorumluluk alanları çerçevesinde talep ettikleri bilgi ve belgeleri sunmak zorundadırlar. Ülke topraklarında geçirilecek konaklama süresi, giriş noktasındaki göçmenlik yetkilisi tarafından belirlenecektir. Elektronik vize başvurusu reddedilen kişiler konsolosluğa başvurarak pasaporta yapıştırılan vize uygulaması için gerekli işlemleri talep edebilecektir.

 

Elektronik onay almak için gerekli olan işlemler:

 • Meksika vize başvuru sahibi kişi aşağıda belirtilen Milli Göçmenlik Bürosu (INM) web sayfasına girmelidir. http://inm.gob.mx/index.php/page/Inicio_Autorizacion_Electronica/tr.html
 • Başvuru sahibi tarafından doldurulan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Kişi bilgileri Milli Göçmenlik Bürosu (INM)'nin veri tabanı ile karşılaştırılacağı için pasaportta geçtiği şekilde doldurulmalıdır.
 • Başvuru sahibinin bilgileri doğrulandıktan sonra, sistem elektronik vize onayının çıktısının alınmasına izin verir.
 • Kullanıcı adının kaydı esnasında, havayolları internet üzerinden EOS sayfasına girerek vize onayının olup olmadığını ve yolcu bilgileriyle uyuşup uyuşmadığını kontrol eder.
 • Ülkeye giriş noktasında EOS sayfası tekrar kontrol edilerek onay belgesi ve kimlik bilgileri bir kez daha doğrulanır.
Detaylı Bilgi için;
0542-370-00-34
0850-259-2-663
info@omdvize.com

Vize Türleri

Gerekli Bilgiler

OMD DESTEK HATTI
Phone Image

0542 370 00 34

0850 259 26 63

YURTDIŞI ÖĞRENCİ VİZESİ