Telefon: 0542-370-00-34 / 0850-259-2-663
1 ÜLKE SEÇİMİ
ÜLKE SEÇİMİ
2 ŞEHİR SEÇİMİ
ŞEHİR SEÇİMİ
3 VİZE TÜRÜ
VİZE TÜRÜ
Sonuçları Gör

Mısır

 

 

MISIR VİZESİ  İÇİN EN GÜNCEL BİLGİLER 

 

Mısır Devleti’ne seyahat etmeyi planlayan T.C. Umuma mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Mısır vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri, Mısır’a 90 gün süre ikameli seyahatlerinde Mısır vizesinden muaftırlar. Mısır’a seyahat amacına göre; Mısır Turistik Vize, Mısır Ticari Vize ve Mısır Aile Ziyareti Vizesi kategorilerinde kısa süreli Mısır vizesi başvurusu yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi vatandaşların ise Mısır vize işlemlerinde bulunmalarına gerek olmazken, Mısır turist vizesi ile Mısır’da en fazla 3 ay bulunabilirler.

Mısır vize başvuru işlemlerinin en önemli resmi belge olan Mısır Vize Başvuru Formu; Mısır vize talebinde bulunan kişi hakkında resmi makamların bilgi edinebilmesi amacıyla hazırlanmıştır. İngilizce ve Arapça doldurulacak başvuru formu, eksiksiz olmalı ve gerçeği yansıtan beyanlar içermelidir. Mısır Konsolosluğu, başvuru sahiplerinin, başvuru sırasında sundukları evrakların; kişisel durumlarını net bir şekilde açıklayıcı nitelikte olmalıdır. Çalışma durumu, eğitim durumu, finansal durum ve akar/gelir mal varlığını kanıtlayıcı belgelerin beyanı istenmektedir. Mısır Konsolosluğu, Mısır vize işlemleri için başvuruda bulunmak isteyen Türk vatandaşları veya T.C. İkamet İzni sahibi yabancı uyruklu vatandaşların, Mısır’a seyahatlerinden en az 1 ay öncesinde işlemlere başlaması gerektiği konusunda uyarıda bulunmaktadır. 

Mısır vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin pasaportlarının geçerlilik süresi Mısır seyahati dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır. 10 yıldan eski, yırtık ve yıpranmış pasaportla yapılan başvuruları, Mısır Konsolosluğu geri çevirmektedir.

Mısır Konsolosluğu tarafından maksimum 90 günlük vize verilmektedir.

 

ÖNEMLİ BİLGİ: Mısır’a seyahat etmek isteyen 20 yaş altı veya 45 yaş üstü kişiler için geçerli olan Mısır Kapı Vizesi uygulaması, 2013 yılından itibaren GEÇERLİ DEĞİLDİR. Vize prosedürlerini yerine getirerek Mısır Konsolosluklarından Mısır vizelerini almaları gerekmektedir.

 

Mısır Konsolosluğu Vize Ücretleri

Mısır Başkonsolosluğu vize ücretlerini Mısır'a gerçekleşecek seyahatin amacına, ülkeye giriş sayısına göre belirlemektedir.

Mısır Başkonsolosluğu Vize Sonuçlandırma Süresi

Mısır Başkonsolosluğu'na yapılan başvuruların sonuçlanma süresi 10-15 iş gününü bulmaktadır.

 

Detaylı Bilgi için;
0542-370-00-34
0850-259-2-663
info@omdvize.com

Gerekli Bilgiler

OMD DESTEK HATTI
Phone Image

0542 370 00 34

0850 259 26 63

YURTDIŞI ÖĞRENCİ VİZESİ