Telefon: 0542-370-00-34 / 0850-259-2-663
1 ÜLKE SEÇİMİ
ÜLKE SEÇİMİ
2 ŞEHİR SEÇİMİ
ŞEHİR SEÇİMİ
3 VİZE TÜRÜ
VİZE TÜRÜ
Sonuçları Gör

Tayland

 

 

TAYLAND VİZESİ  İÇİN EN GÜNCEL BİLGİLER 

 

Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarına 30 güne kadar vize uygulanmamaktadır. Türk vatandaşlarına uygulanan vizeler için Vize Rejim Tablosunu kontrol ediniz. Lütfen seyahatinizden önce Nüfus cüzdanınızın mutlaka yanınızda olduğundan emin olunuz.

Tayland'a yapacağınız seyahatlerinizde giriş yapacağınız tüm gümrük kapılarında ibraz etmeniz gerekebileceğinden dolayı seyahatiniz sırasında var ise davetiye, seyahat sağlık sigortası, otel rezervasyonu, uçak bileti gibi evraklarınızın yanınızda olduğundan emin olunuz.

Pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 6 ay olmasına ve pasaportta en az 1 adet boş vize sayfasının bulunmasına dikkat ediniz.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

 

Uluslararası havalimanı girişlerinde 30 gün, karadan girişlerde ise 15 gün vize veriliyor.

Tayland gezisi için öncelikle en az 6 ay geçerli bir pasaportun olması gerekiyor.

Tayland’da 30 günden fazla kalmak isteyenler Türkiye Tayland Büyükelçiliği’nden 60 günlük vize alabilirler.

Ülkeye girişte verilen Arrival&Departure Card (Geliş&Gidiş Kartları), doğru bir şekilde doldurulmalı Tayland’da kalınacak otel adresi de girilmelidir.

Rezervasyon yaptığınız otelinizin " Otele Giriş Belgesini " mutlaka yanınızda bulundurunuz. Eğer herhangi bir otel rezervasyonunuz yoksa internetten önceden edindiğiniz bir otel ismini not edip karta girmeniz faydanıza olacaktır.

Tayland-Vize Pasaport kontrolündeki görevli geliş kartınızı alacak ve gidiş kartınızı size verecektir. Çoğunlukla gidiş kartları kaybolmaması için pasaporta zımbalanır. Gidiş kartı ülkeden ayrılırken pasaport kontrol görevlisi tarafından alınıyor. Bunu kaybetmemeye dikkat edin.

Ülkeye girişte genelde seyahat sigortası sorulmamaktadır.

Eğer hali hazırda Tayland’da bulunuyorsanız göçmen bürolarından (Imigration Ofice) Tayland vizesi uzatılabiliyor. 1 aylık uzatma için 1900 Tayland Bahtı (120 TL) talep edilmektedir.

Tayland Visa Run (Vize Yenileme)

Tayland’da uzun süre kalmak isteyenler vize bitiminde, komşu ülkelerden birine giriş çıkış yaparak vizelerini uzatmış oluyorlar. Ayrıca bu konuda yardımcı olan acenteler de bulunuyor.

Malezya, Myanmar (Burma), Laos ve Kamboçya visa run yapılabilen ülkeler arasında yer alıyor.

Vize süresinden daha uzun süre kalınması durumunda, ceza olarak her gün 500 Baht ödenmesi gerekiyor. 
Bu ücret 20.000 Baht olunca sabitleniyor ve artmıyor, ancak ülkeye tekrar girişte kara listeye alınıyor ve ülkeye girişiniz engelleniyor. 
Vize süresi bitimi sonrası en geç 15 gün içerisinde ilgili makamlara başvurmak gerekiyor. 

 

Sağlıklı ve güzel anılarla dolu seyahatler dileriz.

 

Detaylı Bilgi için;
0542-370-00-34
0850-259-2-663
info@omdvize.com

Vize Türleri

Gerekli Bilgiler

OMD DESTEK HATTI
Phone Image

0542 370 00 34

0850 259 26 63

YURTDIŞI ÖĞRENCİ VİZESİ