Telefon: 0542-370-00-34 / 0850-259-2-663
1 ÜLKE SEÇİMİ
ÜLKE SEÇİMİ
2 ŞEHİR SEÇİMİ
ŞEHİR SEÇİMİ
3 VİZE TÜRÜ
VİZE TÜRÜ
Sonuçları Gör

Tayvan

 

 

 

Tayvan Kapı Vizesi Hakkında Önemli Detaylar

 

Tayvan Devleti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Diplomatik (Kırmızı ve Siyah) Pasaport hamili olan kişiler ülkeye giriş yapmak için Tayvan Konsolosluğu vize işlemlerine müracaat etmek zorundadır. 

Tayvan Konsolosluğu vize işlemleri konusunda yalnızca Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları şartıyla 30 gün kalış süreli tek girişlik vizelerini havaalanında alma hakkı tanınmaktadır. Bu kişiler ülkeye başka bir havaalanından giriş yapmaları durumunda Tayvan Konsolosluğu vize işlemlerini önceden yapmak durumundadır. 

Tayvan Devleti’ne Havaalanı vizesi ile giriş yapacak olan şahıslar Taoyuan Uluslararası Havaalanında bulunan vize ofisine Türkiye’ye dönüş biletlerini, iki adet vesikalık fotoğraf ve Tayvan Konsolosluğu vize başvuru formu ile birlikte müracaat etmelidir. Tayvan Konsolosluğu Havaalanı vizesine başvuru yapan kişiler vize harç bedeli olarak 24 ABD doları ödemekle mükelleftirler. 

Tayvan Devleti’ne başka bir havaalanı üzerinden giriş yapan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına “geçici giriş izni” olanağı tanınmaktadır.   Geçici giriş izni belgesi ile ülkeye giriş yapan kişiler bu belge ile birlikte Tayvan Dışişleri Bakanlığının Taichung ve Kaohsiung şehirlerinde bulunan Bölge Ofislerine ya da Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanında bulunan Vize Ofisine müracaat ederek vize işlemlerini gerçekleştirmekle mükelleftir. 

 

Tayvan’a ticari, turistik, ziyaret, çalışma gibi amaçlarla seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili kişilerin çok girişli vize ya da 30 günden daha uzun süre ikamet gerektiren vize çeşitleri için Tayvan Konsolosluğu’na vize için müracaat etmek zorundadır. Tayvan Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunma zorunluluğu resmi pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tüm seyahatleri için geçerlidir. 

Tayvan vizesi işlemlerine müracaatta bulunacak olan kişiler müracaatlarını Tayvan Konsolosluğu’na, Tayvan Büyükelçiliği’ne ya da Tayvan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ile Turizm/Seyahat acentelerine yapabilirler. 

 

Turistik Vize
1. Pasaport ( Vizesi süresinin bitişinden itibaren 6 Ay geçerli olmalıdır )
2. 2 Adet arka fonu beyaz vesikalık Fotoğraf (Kesinlikle biometrik fotoğraf kabul etmemektedir.)
3. Şirketin antetli kağıdına Taiwan Konsolosluğuna hitaben dilekçe
4. Otel Rezervasyonu
5. Satın Alınmış uçak bileti
6. Banka Hesap Cüzdanı Fotokopisi
Diğer gerekli evraklar Travel Terminal vize görevlileri tarafından konsolosluğa ibraz edilmektedir.
7. Online Formunuzun doldurulması 


Ticari Vize
1. Pasaport ( Vizesi süresinin bitişinden itibaren 6 Ay geçerli olmalıdır )
2. 2 Adet arka fonu beyaz vesikalık Fotoğraf (Kesinlikle biometrik fotoğraf kabul etmemektedir.)
3. Şirketin antetli kağıdına Taiwan Konsolosluğuna hitaben dilekçe
4. Ticari davetiye (fax veya fotokopi olabilir)
5. Otel Rezervasyonu
6. Gidiş-Dönüş uçak bileti veya kesin rezervasyon yapıldığını gösterir belge.
7. Online Formunuzun doldurulması 

*Daha önce Taiwan vizeniz yok ise Konsolosluk çok girişli vize vermemektedir.
** Taiwan vize işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.

 

Tayvan Konsolosluğu vize başvurusunda dikkat edilecek hususlar: 

-    Tayvan Konsolosluğu’na vize başvurusu için ibraz edilen pasaport, Tayvan seyahatinin bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerliliğini korumalıdır. 

-    Tayvan vizesi işlemlerinde kullanılan pasaportta vizenin işlenebilmesi için pasaporta kayıtlı kişi sayısı kadar boş sayfa bulunmalıdır. 

-    Tayvan Konsolosluğu vize başvuru formu Çince ve Türkçe hazırlanıp, eksiksiz, büyük harfle ve okunaklı şekilde doldurulmalıdır.

-    Tayvan Konsolosluğu’na vize başvurusu için sunulan belgeler eksiksiz ve vize başvuru formunda yer alan bilgileri doğrular nitelikte olmalıdır. 

Detaylı Bilgi için;
0542-370-00-34
0850-259-2-663
info@omdvize.com

Vize Türleri

Gerekli Bilgiler

OMD DESTEK HATTI
Phone Image

0542 370 00 34

0850 259 26 63

YURTDIŞI ÖĞRENCİ VİZESİ