Telefon: 0542-370-00-34 / 0850-259-2-663

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

 

 

Yurtdışında eğitim almak birçok öğrenci ve ailesi için kişinin eğitim hayatı boyunca öğrenmeye çalıştığı yabancı dili geliştirmek, yeni bir yabancı dil öğrenmek ve bu sayede dil dahil yeni bir kültürle tanışmak, kaliteli eğitim almak, alınmış eğitimin üzerine yeni şeyler katmak, konusunda uzman kişiler ile çalışma fırsatı yakalamak,  global bir zihniyete sahip olmak ve de gelecekte iş hayatında dolayısıyla sosyal hayatta başarı şansını yükseltmek için fırsat yaratmaktır.

 

Yurtdışında akademik ya da dil eğitimi almaya karar verenlerin dikkat etmesi gereken birtakım konular vardır. Bunlardan ilki yurtdışı eğitim almak istediğiniz alandaki en iyi okulları araştırmak, bütçenize ve planlarınıza en uygun yurtdışı dil okulları ve almak istediğiniz eğitimin süresini belirlemektir. Okulları belirlerken aklınızda bulundurmanız gereken en önemli konulardan biri, eğitiminizi hangi ülkede alacağınıza karar vermektir. Ülke seçerken, gideceğiniz ülkenin coğrafi konumu, iklimi, yaşam koşulları, eğitim sistemi, eğitim ve yaşam masrafları, okulların kalitesi ve bu okullardaki öğrenci profili gibi dikkat edilmesi gereken bir çok faktör bulunmaktadır.

Eğitim almak istediğiniz ülkeyi belirlemeniz, okul seçimini de kolaylaştıracaktır. Önceliğiniz alacağınız eğitimin kalitesi ise seçim yapabileceğiniz belli başlı ülkeler var iken önceliğiniz gelecek planlarınıza ve beklentilerinize sizi en fazla yaklaştıracak uygun bütçeli bir eğitim almak ise seçim yaparken göz önünde bulundurulması ve incelenmesi gereken daha farklı kriterler vardır.

Okul masrafları hesaplanırken alınacak eğitimin ücreti, eğitim sırasında alınacak konaklama, yeme içme ve kişisel giderler gibi yaşamsal masrafları da mutlaka göz önünde bulundurmak çok önemlidir.

Bütün bunlara karar verdikten sonra ise gitmeye karar verdiğiniz okulun kabul koşulları çok dikkatli bir şekilde araştırılmalıdır. Bazı okullar başvuru öncesi çok katı bir şekilde ön şartlar sunarlarken bazı okullar için başvuru ve kabul işlemleri çok daha kolaydır. Bu koşulları bilmeniz, zaman kaybı yaşamamanız açısından önem taşımaktadır. 


Okul başvurusu ve alınan okul kabulünden sonra eğitim alacağınız ülkeden öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Öğrenci vizesi koşulları ve gerekli evrakları ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Bahsettiğimiz tüm incelemeler, hazırlıklar, başvurular sonucunda geriye kalan en önemli aşama öğrenci adayı olarak vize sürecinin sorunsuz geçmesidir. Vizenin alınamaması durumunda yapılan tüm hazırlık ve başvurular boşa gideceği için bu aşamada mutlaka deneyimli danışmanlık firmalarından yardım almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Ülke ve okul seçimi yapmak, başvuru işlemlerini tamamlamak, öğrenci vizesinin alınması vb konular öğrenci ve ailesini ciddi strese sokan konulardır.

Ciddi kararlar verilmesi ve doğru seçimler yapılmasını gerektiren bu süreç boyunca desteğe ihtiyacınız olduğunda  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve Vize departmanlarımızla her zaman yanınızda olabileceğimizi unutmayınız.

 

Profesyonel Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve özellikle Kanada, Amerika, İngiltere, İrlanda, Malta, Avustralya ve eğitim almak istediğiniz diğer ülkeler için %100 güvenilir ve kişiye özel vize başvuru işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

 

%100 Profesyonel Öğrenci Vizesi işlemleri ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı için randevu alınız: 0542 370 00 34

 

 

YURTDIŞI ÖĞRENCİ VİZESİ