Telefon: 0542-370-00-34 / 0850-259-2-663

YURTDIŞI ÖĞRENCİ VİZESİ

 

          YURTDIŞI  ÖĞRENCİ VİZELERİ HAKKINDA GENEL BİLGİ
                ( Almanya, Amerika, Avustralya, İngiltere, Kanada, Malta, İrlanda, Fransa )

ALMANYA ÖĞRENCİ VİZESİ
 

Almanya vize evrak listesi, vize türüne göre değişmektedir. Vize görevlisi gerekli gördüğü takdirde ek evrak isteyebilmektedir. Danışmanlarımız Almanya vize başvurunuzun güçlendirilmesi adına ek evrak talep edebilir. Almanya öğrenci vizesi için aşağıda belirtilen belgelerin asıllarının ve ikişer adet fotokopilerinin ibrazı gerekmektedir. OMD Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Almanya öğrenci vizesi alınabilmesi için danışmanlık yapmaktayız. 
 

Almanya Öğrenci Vize Başvurusunda İstenen Evrak Listesi;  

 • Eksiksiz ve okunaklı bir şekilde el yazısıyla doldurulmuş başvuru formu
 • Arka fonu beyaz, 3 adet 3,5x4,5 cm boyutlarında yeni çekilmiş rötuşsuz orijinal fotoğraf
 • Dil kursu süresini kapsayan ve dil kursuna ödenen miktarı gösteren, okul kabul belgesi
 • Haftada en az 18 ders saati olan kurs kayıt belgesi
 • En son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi ya da diplomanız; eğer hala öğrenci iseniz yeni tarihli öğrenci belgesi, transkript ve Almanca tercümesi (Yeminli Tercüman tarafından çevrilmiş olması gereklidir)
 • Okul ya da üniversite eğitiminden sonra Türkiye’ye döndüğünüzde çalışacağınıza dair belge ve Almanca eğitiminin iş hayatınızda gerekli olacağını belirten Niyet Mektubu.
 • Anne ve babanıza ait muhtardan yeni alınmış ikametgah senedi ve Almanca tercümesi
 • Yurtdışında geçerli olan sağlık sigortası 
 • Almanya’da 90 günden fazla bir dil kursuna katılırsanız; bu belgelerin ikişer adet fotokopileri de gerekmektedir.

 

Almanya Yoğunlaştırılmış Dil Kursu Vize Başvurusunda İstenen Evrak Listesi;

 • Danışmanlarımız tarafından doldurulan 2 adet Almanya vize formu,
 • İkamet Yasası’nın 55. Maddesine göre başvuru sahibinin el yazısı ile imzalanmış 1 adet açıklama yazısı, Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli 
 • Pasaportunuz. Pasaportunuz on yıldan eski olmamalı ve en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportla birlikte pasaportunuzun resimli sayfasının fotokopisi gerekmektedir. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir,
 •  İki adet biometrik özelliklere uygun fotoğraf. Fotoğraflar beyaz arka zeminde   çekilmiş olmalı ve boyutları 45 mm * 35 mm olmalıdır.
 • 5.    Ayrıntılı motivasyon yazısı ve aralıksız özgeçmiş,
 • 6.    Türkiye’de şuanda yaptığınız işe ilişkin belge ve Almancaya tercümesi (öğrenci  
 • belgesi aslı veya çalışma belgesi),
 • 7.    Daha önce Almanca kurslarına katıldıysanız belgeleri (Goethe Enstitüsü  
 • tarafından verilen dil eğitim belgesi),
 • 8.    Yoğunlaştırılmış dil kursuna kayıt yapılmış olduğuna dair dil okulunun teyit yazısı
 • 9.    Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği (Düşünceler bölümünün eksiksiz  doldurulmuş olması gerekmektedir),
 • 10.    Başvuranın ya da sponsorun maddi durumunu gösterir belgeler :

      
a.    Ücretli çalışanlar için; İş yerinizden izinli olduğunuzu belgeleyen antetli kağıda yazılmış, imzalı ve kaşeli izin yazısı aslı. Göreviniz, işe başlama tarihiniz, izin süreniz ve Türkiye’ye geri dönerek çalışmaya devam edeceğinize dair taahhüdü içeren çalıştığınız yerden belge. SGK işe giriş bildirgesi fotokopisi, SGK hizmet dökümü, son 3 aya ait maaş bordronuz. Başvuran emekli ve halen çalışmakta ise hizmet dökümü ve destek primi ödemelerini ibraz etmelidir.

b. İşyeri sahipleri için: Şirketin antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve     şirketteki ortaklığını / pozisyonunu anlatan dilekçe. Şahıs şirketleri için vergi levhası ve imza sirküleri fotokopisi, LTD. ve A.Ş ortakları için faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri ve vergi levhası fotokopisi. Ticaret ve sanayi odası kaydı.

c. Emekliler için; Emekli maaşını gösterir belge (son bir hafta içerisinde alınmış banka hesap özeti)

 

11.    Başvuranın ya da sponsorun bankadan alınmış orijinal kaşeli ve imzalı, son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren hesap dökümü,
12.    SGK’dan yurtdışı sağlık sigortası veya yurtdışı özel seyahat sağlık sigortası.

 

Almanya Öğrenci Vize (Almanya Ulusal Vize) Başvurusunda İstenen Evrak Listesi ;

 

1.    Danışmanlarımız tarafından doldurulan 2 adet Almanya vize formu,
2.    İkamet Yasası’nın 55. Maddesine göre gerekli ek belge (başvuru sahibi tarafından imzalanmış),
3.    Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaportunuz. Pasaportunuz on yıldan eski olmamalı ve en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportla birlikte pasaportunuzun resimli sayfasının fotokopisi gerekmektedir. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir,
4.    İki adet biometrik özelliklere uygun fotoğraf. Fotoğraflar beyaz arka zeminde çekilmiş olmalı ve boyutları 45 mm * 35 mm olmalıdır.
5.    Motivasyon yazısı,
6.    Eksiksiz ve ayrıntılı özgeçmiş,
7.    İlk kez üniversite eğitimine başlanıyorsa; lise diploması ve üniversite sınavında (YGS ve LYS) dört yıllık eğitim veren bir dalda yerleştirildiğinizi gösteren LYS Sonuç Belgesi,
8.    Türkiye’de üniversite eğitimine devam ediyorsanız; güncel öğrenci belgesi, transkript ve varsa diplomalar,
9.    Gerek görüldüğü takdirde okul veya üniversiteden mezun olduktan sonra yapılan işler hakkında belgeler,
10.    Almanya’daki üniversiteye başvuru yapıldığını gösterir belge; kabul belgesi (Zulassungsbescheid) veya şartlı kabulü gösterir belge (örnek: ön kayıt, başvuru teyidi),
11.    Kabul belgesinin (mutlak kabul) henüz mevcut olmadığı durumlarda: Gerekli dil bilgisinin, üniversite eğitimine hazırlık programlarında edinileceğini gösterir belge (dil kursu kayıt belgesi/dil kursu ücretinin ödendiğine dair belge) veya eğitim dili bilgisine sahip olunduğuna dair belge. Avrupa ortak dil kriterleri uyarınca asgari B 1 seviyesinde (www.europaeischer-referenzrahmen.de ):
12.    Eğitim dili Almanca ise: “Zertifikat Deutsch”, “Zertifikat Deutsch für Jugendliche”, Hochschulzugangsprüfung “DSH” veya “TestDaF”, Alman lise diploması “Abitur”, “DSD II”, “ZOP”, “KDS” veya “GDS”.
13.    Eğitim dili İngilizce ise: Kabul edilen sınavların birinden (IELTS, TOEFL vs.) yeterli puan alındığına dair belge],
14.    Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği (Düşünceler bölümünün eksiksiz doldurulmuş olması gerekmektedir),
15.    SGK’dan yurtdışı sağlık sigortası veya yurtdışı özel sağlık sigortası,
16.    Üniversitede ilk öğrenim yılında öğrenim ve geçim masraflarının nasıl karşılanacağına dair belge (eğitimin bir yıldan fazla sürdüğü durumlarda). 

 ** Vize ücretleri için lütfen danışmanlarımızdan bilgi alınız.**

                                     

                                   

ALMANYA DİL OKULLARI İÇİN TEKLİF İSTEYİNİZ !!

 

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz! 
Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan okul ve kurs teklifiyle geri dönüş yapacaklardır. 

 

                                                  

AMERİKA ÖĞRENCİ VİZESİ

 

Amerikan Öğrenci vizesinin adı F-1 vizesidir. F-1 Vizesi, yürürlükte olan öğrenci vizeleri arasında en çok kullanılan vize türüdür ve Amerika'daki bir eğitim kurumunda full time (haftada en az 18 saat) öğrencilik yapacak olan kişiler için düzenlenmektedir. 

ÖNEMLİ !! Amerika Konsolosluğu Öğrenci Vizesi başvurularını okul başlangıç tarihine 120 gün kaladan itibaren kabul etmektedir. Başvurunuzu yaptığınız tarihte okul başlangıcınıza 120 günden fazla zaman varsa Konsolosluk vize başvurunuzu uygun tarihe kadar bekletmektedir. 

 

F-1 Öğrenci Vizesi


Amerika'ya Lise, Üniversite ve dil kurslarında eğitim görmek için seyahat edecek kişilerin mutlaka F-1 Öğrenci vizesi alarak ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir. F-1 vizesine sahip olan öğrenciler, ABD'ye öğrenci olarak giriş yapma ve ABD'de öğrenci oldukları süre boyunca kalma hakkına sahiptir.

F-1 vizesi ile ABD'ye giriş yapan bir öğrenci, ABD'de kalış hakkını koruyabilmesi için Akademik konularda (örneğin üniversite eğitimi, sertifika & diploma eğitimi) haftada en az 15 kredilik, dil okullarında ise haftada en az 18 saatlik eğitim almaya devam ettiğini ispat etmekle yükümlüdür.

 

Amerika Vize Uzatımı


ABD'ye giriş yapacak olan Türk vatandaşları için eskiden uçakta dağıtılan yakın zamanlardan itibaren ise havalimanında vize memuru tarafından başvurunuz sırasında elektronik olarak doldurulan I-94 adlı bir giriş formu doldurulur. ABD'ye girişiniz esnasında pasaport kontrol memuru, bu formun bir kısmına ABD'den ayrılmanız gereken en son tarihi yazar ve bu parçayı pasaportunuza zımbalar. Pasaportunuza zımbalanan parçada çıkış tarihiniz kısmında D/S (Duration of Status) yazıyor ise, ABD'de öğrenci olarak eğitim aldığınız sürece kalabilirsiniz. Yani vizenizi uzatmanıza gerek yoktur.
Pasaportunuzda belli bir çıkış tarihi var ise veya bu süre içinde ABD'ye giriş çıkış yapacaksanız, o zaman Türkiye'de yeniden öğrenci vizesine başvurmanız gerekir.

 

I-20 Formu


F-1 öğrenci vizesi alacak olan öğrencilerin, kayıt yaptırdıkları bir Amerikan eğitim kurumundan, bu kuruma kayıt olduklarını belirten bir yazı almaları gerekir. Bu yazı, hangi kurumdan alınırsa alınsın belli bir formattadır. Bu hazır formattaki kabul yazısına I-20 denir. Amerika'da kaydolduğunuz dil okulunun, Üniversitenin yada Kolejin ABD'da ki ilgili makamlardan onaylatıp gönderdiği belgedir. Türkiye'de Amerika Konsolosluğu öğrenci vizesine başvuran her öğrenciden I-20 kabul mektubunun aslını vize başvuru randevunuzda ibraz etmenizi zorunlu kılmaktadır. Belirtmekte fayda vardır; öğrenci vizesi alabilmeniz için I-20 olmazsa olmaz belgelerden birisi olmakla birlikte tek başına yeterli değildir. Bu yazıya ek olarak aşağıda açıklanan vize belgelerini de hazırlamanız ve vize memurunun talebi halinde ibraz etmeniz gereklidir.

 

Amerika Öğrenci Vizesi Almak için İpuçları


Amerikan vizesini alabilmenizde öncelikle Amerikada ki eğitiminizi karşılayabilecek maddi güce sahip olduğunuzu belgelemeniz gerekmektedir. Sizin ve ailenizin tüm nakit veya nakde kolay çevrilebilir taşınabilir varlığınızın toplamı eğitim süresince okul, kalma yeri, günlük masraflarınızdan oluşan toplam maliyeti karşılayabilecek miktarda olmalıdır. Aynı zamanda ailenizin aylık gelirinin sizin ABD'de rahatlıkla eğitim almanıza ve Türkiye'de geride kalan aile bireylerine rahatlıkla yetecek düzeyde olması çok önemlidir.

ABD'de bir öğrencinin eğitimi ve yaşamsal ihtiyaçları için ihtiyaç duyacağı aylık nakit para en az 1000 dolardır. ABD'de 6 ay kalmayı planlayan birinin toplam 6000 dolar nakit varlık göstermesi tek başına yeterli değildir. ABD'de kalacağı toplam süre için yetecek miktarın bir kaç katı kadar toplam nakit göstermesi, bu parayı nasıl kazandığını ispat etmesi, kendisinin veya ailesinin mal varlığının Türkiye'de ortalama üstü bir yaşama yetecek düzeyde olması çok önemlidir.

Maddi gücü yetersiz olanlar çok kısa bir süre için örneğin 1 aylığına dil okuluna kayıt olma yoluna gitmekte, bu şekilde az para göstererek vize almayı düşünmektedir. Bu tür düşüncelere vize görevlileri hiç yabancı değildir ve gerçek amacınızın farklı olduğunu anlamaları zor olmamaktadır. Çünkü 1 aylık bir eğitim, bir şeyler öğrenmek için çok kısa bir süredir.

ABD'ye bir şekilde yerleşmeyi planlayan veya ABD'de çalışarak eğitim görmeyi amaçlayanlara karşı Amerikan vize otoriteleri çok katı bir tutum içindedir. Bu neden ile eğitiminizi ABD'de çalışarak gerçekleştirme düşüncesindeyseniz, vize alma ihtimaliniz oldukça düşüktür.

Amerikan hükümeti, Amerika'daki işsizliği körükleyecek parasız öğrenci değil, aksine Amerikan ekonomisine Türkiye'den getireceği döviz ile katkıda bulunacak paralı öğrenci istemektedir.

 

Amerika Vizesi Alabilmek için Amacınızı Nasıl İspat Edebilirsiniz?

 

Vize görevlileri;

1.  Sizin Türkiye ile aranızda sıkı sıkıya bağlar olduğuna,

2.  Amerika'da alacağınız eğitim ve yaşamınızı idame ettirmeniz ile ilgili tüm masrafları ABD'de çalışmadan rahatlıkla karşılayabileceğinize,

3.  Bugüne kadar almış olduğunuz eğitimlerin nitelikli olduğuna,

4.  Amerika'da eğitim almanızın sizin için gerekli ve önemli olduğuna inanmalıdır.

 

Bu amaç doğrultusunda sizden şu belgeler talep edilecektir:

1.    Diplomanız ve onaylı fotokopisi,
2.    Öğrenci iseniz geçerli öğrenci belgesinin okul antetli kağıdına ıslak imzalı ve kaşeli orjinal nüshası (İngilizce),
3.    Not çizelgesi (Kapalı zarfta açılmamış, mühürlü ve İngilizce olarak ve okulun idari işlerinden alınmalıdır),
4.    Bugüne değin almış olduğunuz tüm sertifika ve/veya kurs bitirme belgeleri asılları,
5.    Sizin ve/veya ailenizin maddi durumunu ortaya koyan tüm resmi evraklar (Banka yazıları, banka hesap cüzdanları fotokopileri, sizin veya ailenizin sahibi olduğu ev, arsa, araba gibi taşınır veya taşınmaz tüm menkullerin tapu, ruhsat fotokopileri),
6.    Bir işyerinde çalışıyorsanız, maaş bordronuz ve işyerinden izinli ayrılıyorsanız izin yazınız
7.    Sponsor yazısı,
8.    Anne-babanız çalışıyor ise, maaş bordroları,
9.    Vukuatlı tam nüfus kayıt örneği (Nüfus Müdürlüğünden), 
10.  Vize başvurunuzda yararlı olduğuna inandığınız diğer finansal belgeler.

Dikkat!! Amerika vizesi almak için her başvurunuzda tekrar parmak iziniz alınacağından her başvurunuzda şahsen randevu tarihi ve saatinde Konsoloslukta hazır bulunmanız gerekmektedir. 


Amerika Öğrenci Vize Ücreti

ABD vize başvuru ücreti 160 ABD Doları (Bu ödeme kredi kartı ile online olarak ödenmektedir, bu sebeple bu tutara ilaveten bankalar ayrıca kura bağlı olarak 60-75 TL arasında komisyon ücreti kesmektedirler). Öğrenci vizeleri için ayrıca SEVIS ücreti olarak 200 ABD Doları ödenmesi gereklidir.  Vize başvuru ve SEVIS ücreti internet üzerinden kredi kartı ile online ödenmektedir. Başvurlar sırasında Amerika Konsolosluğuna yapılan vize ücretlerinin hiçbir şekilde geri iadesi mümkün değildir.
     
   

AMERİKA DİL OKULLARI İÇİN TEKLİF İSTEYİNİZ !!

 

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan okul ve kurs teklifiyle geri dönüş yapacaklardır. 

 

                                                 

 

İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ
 

İngiltere'de dil okulu, sertifika programları, lise, lisans programları, yüksek lisans programları ve doktora programlarına katılmak isteyen kişiler İngiltere Öğrenci Vizesi'ne başvurmakları gerekmektedir. Alacağınız eğitimin süresine göre alacağınız vize türü değişmektedir. 
 

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri 3 kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve TIER 4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi'dir.

 

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

 

İngiltere'de dil kurslarına ya da kısa dönem sertifika programlarına katılmak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize türünde 6 aydan daha kısa süreli eğitim alacak öğrenciler için verilmektedir.  Vize süresi İngiltere'den kesinlikle uzatılamamaktadır. Vize bitiş tarihinde ülkeyi terk etmeniz gerekmektedir. Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne sahip öğrencilere İngiltere'de yasal olarak çalışma izni verilmemektedir. Başvuru öncesinde öğrencilerde İngilizce yeterliliği aranmamaktadır.

 

Uzatılmış İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

 

İngiltere'de dil okullarına ya da sertifika programlarına katılmak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, 11'aya kadar eğitim alacak olan öğrencilere verilmektedir. Bu vize türünde öğrencinin vize süresini İngiltere'den uzatma şansı yoktur. Vize bitiş tarihinde ülkeyi terk etmeniz gerekmektedir.Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne sahip öğrencilere İngiltere'de yasal olarak çalışma izni verilmemektedir. 

 

TIER4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi

 

Altı(6) aydan daha uzun süre İngiltere'de eğitim almak isteyen kişiler TIER 4 vizesine başvurabilirler. Başvuru için en az B2 seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir. İngilizce seviyesi, uluslararası geçerli bir sınav sonuç belgesiyle kanıtlanmalıdır. TIER 4 vizesi ile dil okullarına, ilköğretim ve üniversite eğitim programlarına, lisans üstü programlara başvuru yapılabilmektedir. TIER 4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, İngiltere'den uzatılabilen bir vize türüdür. Almış olduğunuz eğitim süresi uzarsa, İngiltere vizesi uzatma başvurusu yaparak İngiltere'de kalmaya devam edebilirsiniz. TIER 4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesine sahip olan öğrenciler İngiltere'de part-time çalışma hakkına sahip olurlar. Dil eğitimi alan öğrenciler 1haftalık 10 saat, lisans ve lisans üstü eğitim alan öğrenciler ise haftada 20 saat çalışma hakkına sahiptirler. TIER 4 öğrenci vizesi için okulun eğitim ücreti ve kalacağınız süre boyunca yaşam masraflarınızı karşılayacak yeterli paraya sahip olduğunuz ve bu paranın en az 28 gündür banka hesabınızda olduğunu göstermeniz zorunludur.

Önemli Not : İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evrakların yeminli noter tarafından İngilizce çevirileri yapılmalıdır. İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evraklar orijinal olmalıdır. Vize belgeleri İngilizce verilmelidir.

 

Öğrenci Ziyaretçi (6 aylık) ve Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi (11 Aylık) vize Başvurusunda İstenen Evrak Listesi;

 

1.    İngiltere’de eğitim alacağınız süre boyunca geçerli olacak pasaport, 
2.    VAF1D Başvuru Formu (online olarak doldurulacaktır),
3.    Varsa eski pasaportlarınız ve eski vizeler,
4.    Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğrafınız (Fotoğraf biyometrik 3,5×4,5 cm ebadında, arka fonu beyaz ve yüzünüz doğrudan fotoğraf makinesine bakar şekilde olmalı ve portre fotoğrafın %70′ini kapsamalı. Omzunuzun üst kısmı fotoğrafta görünmelidir), 
5.    Eğitim alacağınız kuruluştan kabul mektubu ( acceptance letter), kurs ücreti ve ödeme yapılmışsa makbuzu, okuldan alınacak vize mektubu,
6.    Varsa, bugüne kadar almış olduğunuz İngilizce eğitimini gösterir belgeler /TOEFL,IELTS belgesi/ İngilizce Hazırlık belgesi,
7.    İngiltere’deki eğitim, konaklama ve yaşam masraflarını karşılayabileceğinizi gösterir belgeler:
a. Size ve/veya anne, baba, eş veya sponsora ait,
b. Maaşlı çalışan ise: Maaş bordrosu (son 3 aya ait), sigorta bilgileri, işe giriş bildirimi,
c. Orijinal banka hesap ekstresi veya hesap cüzdanı (en az son üç aylık hesap hareketleri belgelenmeli),
d. İşyeri sahibi olanların işyeri ile ilgili evrakların fotokopisi (Ticaret odası kaydı, vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi/kuruluş gazetesi), şirketinize ait banka hesapları,
e. Sizin veya ailenizin malvarlığınızı kanıtlayan belgeler; tapu, araba ruhsatı fotokopisi, kira geliri varsa kira kontratlarının fotokopisi,
8.    Öğrenciliğiniz devam ediyorsa öğrenci belgesi ve transcript,
9.    Öğrenciliğiniz devam etmiyorsa son diplomanızın veya çıkış belgenizin fotokopisi,
10.    Çalışıyorsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz, işyerinizden alacağınız izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işinize devam edebileceğinizi gösterir mektup,
11.    Evliyseniz, evlilik cüzdanınızın fotokopisi
12.    Yaşı 18’in altında olup anne ve baba ile seyahat etmeyen öğrenciler için anne ve babadan alınmış, noter onaylı muvafakatname (izin) ve İngilizce tercümesi
13.    Yaşı 18’in altındaki öğrenciler için Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve İngilizce tercümesi

 

İngiltere Genel Öğrenci Vizesi - (PBS Tier 4) Başvurusunda İstenen Evrak Listesi; (Uzatılabilen Student Visa Kategorisi)

 

Öğrenci vizesi öncelikle 6 ay ve daha fazla süreli programa gitmek isteyenler ve/veya süresi ne olursa olsun bir programdan sonra başka bir programa katılmayı planlayanlar için alınması gereken vize tipidir.

1.    İngiltere’de eğitim alacağınız süre boyunca geçerli olacak pasaportunuz ve varsa eski pasaportlarınız, 
2. Bulunduğunuz İngilizce seviyesini gösterir ( TOEFL, IELTS ) sınav sonuç belgesi (orjinal), transkript/diploma (orjinal),
3. Birleşik Krallık’taki eğitim kurumundan Öğrenime Kabul Teyidi (Confirmation of Acceptance for studies) – CAS- referans numarası,
4. İngiltere’deki eğitim, konaklama ve yaşam masraflarını karşılayabileceğinizi ispatlamak için banka şubenizden alınmış orijinal hesap dökümü; Banka hesabı, öğrencinin kendisi üzerine olabileceği gibi anne veya babasının adına da olabilir. Bankada gösterilecek para, vize başvuru tarihinden en az 28 gün önce hesaba yatırılmış olmalı ve vize sonuçlanana kadar hesapta kalmak zorundadır. Hisse senedi veya fon hesapları kabul edilmez. Söz konusu hesap Sterlin, TL veya başka para birimleri cinsinden olabilmektedir. Hesapta bulunması gereken miktar aşağıdaki formüle göre hesaplanacaktır:
    

Bankada Göstermeniz Gereken Hesap Miktarı; OKUL + YAŞAM MASRAFI - OKULA ÖDENMİŞ MİKTAR olarak hesaplanır. Okula ödenmiş miktarlar CAS mektubunda veya banka swifti ile belgelenmelidir.

İngiltere Yaşam Masrafı ise;

    Londra içi; 
    9 ay ve daha az süren eğitimler için her takvim ayı için 1265 GBP gösterilmelidir.
    9 aydan fazla süren eğitimler için bir seferliğine 11385 GBP gösterilmelidir.

    Londra dışı
    9 ay ve daha az süren eğitimler için her takvim ayı için 1015 GBP gösterilmelidir.
    9 aydan fazla süren eğitimler için bir seferliğine 9135 GBP gösterilmelidir.

 5. Bankada gösterilen mevduat anne veya baba adına ise, hesap sahibinden  
alınacak, masraflarınızın söz konusu kişi tarafından karşılanacağını belirten 
sponsorluk mektubu,
 6. Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve İngilizce  
Tercümesi (Vukuatlı Nüfus Kayıt örneğinde anne, baba ve varsa kardeş, eş, çocuk görünmelidir), 
7.  İki (2) adet vesikalık fotoğraf

Önemli Uyarı: ‘CAS referans numarası’ sadece bir kere kullanılabilen özel bir referans numarasıdır. Yanlış bir vize başvurusu red olacağı gibi büyük olasılıkla dönemi kaçırmanıza veya bir yıl kaybetmenize neden olabilir. İngiltere Tier 4 vize başvuruları konusunda mutlaka bir uzmana danışınız

** Vize ücretleri için lütfen danışmanlarımızdan bilgi alınız.**
    

İNGİLTERE DİL OKULLARI İÇİN TEKLİF İSTEYİNİZ !!

 

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz! 
Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan okul ve kurs teklifiyle geri dönüş yapacaklardır. 

 

 

KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ
  

Altı aydan kısa bir süre için kursa kayıt yaptırıldı ise öğrenci izni yerine ziyaretçi vizesi (Temporary Resident Visa) alınması yeterlidir. 
Başvurulan kurs altı ay, altı aydan uzunsa ya da daha kısa bir süre içinse fakat sonradan başka bir programa devam etmeyi düşünüyorsanız. Kanada’ya gitmeden önce öğrenci izni  (Study Permit Visa) alınması gerekir. Bu sayede Kanada’da iken oradaki kalış süresi uzatılabilir.

 

Kanada Öğrenci Vize Başvurusunda İstenen Evrak Listesi;
 

1.    En az 6 ay geçerli pasaport (Eğer varsa eski pasaportlar),
2.    Vize başvuru formları (Bu formlar OMD Vize tarafından temin edilecek ve doldurulması sırasında eğitim danışmanlarımız size yardımcı olacaktır. 18 yaşından büyük herkes için “Additional Family Information”),
3.    Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf,
4.    Vize başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren Garanti Bankası dekontu,
5.    Okul kabul belgesi: Gideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış olan; program bedelini, nerede kalacağınızı, konaklamanızın bedelini, haftada kaç saat ders alacağınızı ve programınızın hangi tarihler arasında olacağını gösterir kabul belgesi. Bu belgenin kayıt yaptırılan okul/kurs tarafından gönderilmiş orijinal olması gerekmektedir,
6.    Okul, konaklama ve diğer masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren maddi destek bilgileri,
7.    Eğitim masraflarını karşılayacak olan sponsor kişiye ait maaş bordrosu, hizmet süresi, sosyal sigorta kayıt bilgilerini içeren çalışma belgesi, ticari sicil kaydı, vergi levhası, son bir yıl içindeki banka dökümleri,
8.    Tapularınız, araba ruhsatları ve kredi kartlarının fotokopisi,
9.    Çalışma saatleri içinde ulaşılabilecek telefon numaraları,
10.    Eğer şu anda başka bir ülkede ikamet ediyorsanız ve öğrenci izni ya da geçici oturma izniniz varsa vize durumunuzu gösteren evrakın bir fotokopisi,
11.    Kanada’da seçtiğiniz okulun, alacağınız eğitimin kariyerinize ve hayatınızın hedeflerine uygunluğunu dile getiren ve Kanada sonrası için yaptığınız planları açıklayan bir niyet mektubu hazırlanması gerekmektedir(İngilizce). Tecrübeli ekibimiz bu konuda size yardımcı olacaktır.
12.    Ziyaretçi vizesi ise ziyaretin amacını açıklayan bilgi (İngilizce),
13.    Kendi başına seyahat edecek 18 yaşından küçük çocuklar için noterde hazırlanmış anne, baba ve Kanada’da çocuğun mesuliyetini üstlenen kişi tarafından imzalanmış belge,
14.    Hala öğrenciyseniz; Diploma veya öğrenci belgesi, transkript. 
15.    Eğer Türkiye’de bir dil kursuna gittiyseniz oradan alınmış bir mektup. Varsa sertifikalar.
16.    Çalışıyorsanız, işyerinizden izin mektubu ve dönüşte aynı işyerinde çalışacaksanız referans mektubu, son 3 ayın maaş ve sigorta bilgileri, işe giriş bildirgesi,
17.    Savcılıktan sabıkası olmadığına dair iyi hal kağıdı (İngilizce),
18.    Vukuatlı nüfus kayıt örneği,
19.    Askerliğinizi yaptıysanız tamamladığınıza dair terhis belgesi,
20.    Evli iseniz; Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri,
21.    Eski işverenlerden, öğretmenlerden alınmış referans mektupları.
Vize işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanabilmesi için, evrakınızın İngilizceye çevrilmesi önerilir.

 

** Vize ücretleri için lütfen danışmanlarımızdan bilgi alınız.**
 

 KANADA DİL OKULLARI İÇİN TEKLİF İSTEYİNİZ !!

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz! 

Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp         size en uygun olan okul ve kurs teklifiyle geri dönüş yapacaklardır. 

 

 

ALMANYA ÖĞRENCİ VİZESİ
 

 

** Almanya vize evrak listesi, vize türüne göre değişmektedir. Vize görevlisi gerekli gördüğü takdirde ek evrak isteyebilmektedir. Danışmanlarımız da Almanya vize başvurunuzun güçlendirilmesi adına ek evrak talep edebilir.**

Almanya öğrenci vizesi için aşağıda belirtilen belgelerin asıllarının ve ikişer adet fotokopilerinin ibrazı gerekmektedir. OMD Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Almanya öğrenci vizesi alınabilmesi için danışmanlık yapmaktayız. 
 

Almanya Öğrenci Vize Başvurusunda İstenen Evrak Listesi;  


1.    Eksiksiz ve okunaklı bir şekilde el yazısıyla doldurulmuş başvuru formu
2.    Arka fonu beyaz, 3 adet son zamanlarda çekilmiş ve rötuşsuz orijinal fotoğraf
3.    Dil kursu süresini kapsayan ve dil kursuna ödenen miktarı gösteren, okul kabul belgesi
4.    Haftada en az 18 ders saati olan kurs kayıt belgesi
5.    En son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi ya da diplomanız; eğer hala öğrenci iseniz yeni tarihli öğrenci belgesi, transkript ve Almanca tercümesi (Yeminli Tercüman tarafından çevrilmiş olması gereklidir)
6.    Okul ya da üniversite eğitiminden sonra Türkiye’ye döndüğünüzde çalışacağınıza dair belge ve Almanca eğitiminin iş hayatınızda gerekli olacağını belirten bir yazı.
7.    Anne ve babanıza ait muhtardan yeni alınmış ikametgah senedi ve Almanca tercümesi
8.    Yurtdışında geçerli olan sağlık sigortası (Bizim tarafımızdan yapılmaktadır)
9.    Almanya’da 90 günden fazla bir dil kursuna katılırsanız; bu belgelerin ikişer adet fotokopileri de gerekmektedir.
Almanya Yoğunlaştırılmış Dil Kursu Vize Başvurusunda İstenen Evrak Listesi;

1.    Danışmanlarımız tarafından doldurulan 2 adet Almanya vize formu,
2.    İkamet Yasası’nın 55. Maddesine göre başvuru sahibinin el yazısı ile imzalanmış  
1 adet açıklama yazısı, Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli 
3.    Pasaportunuz. Pasaportunuz on yıldan eski olmamalı ve en az iki boş sayfası 
olmalıdır. Pasaportla birlikte pasaportunuzun resimli sayfasının fotokopisi
gerekmektedir. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz 
edilmelidir,
4.    İki adet biometrik özelliklere uygun fotoğraf. Fotoğraflar beyaz arka zeminde   çekilmiş olmalı ve boyutları 45 mm * 35 mm olmalıdır.
5.    Ayrıntılı motivasyon yazısı ve aralıksız özgeçmiş,
6.    Türkiye’de şuanda yaptığınız işe ilişkin belge ve Almancaya tercümesi (öğrenci  
belgesi aslı veya çalışma belgesi),
7.    Daha önce Almanca kurslarına katıldıysanız belgeleri (Goethe Enstitüsü  
tarafından verilen dil eğitim belgesi),
8.    Yoğunlaştırılmış dil kursuna kayıt yapılmış olduğuna dair dil okulunun teyit yazısı
9.    Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği (Düşünceler bölümünün eksiksiz  doldurulmuş olması gerekmektedir),
10.    Başvuranın ya da sponsorun maddi durumunu gösterir belgeler :
      
a.    Ücretli çalışanlar için; İş yerinizden izinli olduğunuzu belgeleyen antetli kağıda yazılmış, imzalı ve kaşeli izin yazısı aslı. Göreviniz, işe başlama tarihiniz, izin süreniz ve Türkiye’ye geri dönerek çalışmaya devam edeceğinize dair taahhüdü içeren çalıştığınız yerden belge. SGK işe giriş bildirgesi fotokopisi, SGK hizmet dökümü, son 3 aya ait maaş bordronuz. Başvuran emekli ve halen çalışmakta ise hizmet dökümü ve destek primi ödemelerini ibraz etmelidir.

b. İşyeri sahipleri için: Şirketin antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve     şirketteki ortaklığını / pozisyonunu anlatan dilekçe. Şahıs şirketleri için vergi levhası ve imza sirküleri fotokopisi, LTD. ve A.Ş ortakları için faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri ve vergi levhası fotokopisi. Ticaret ve sanayi odası kaydı.

c. Emekliler için; Emekli maaşını gösterir belge (son bir hafta içerisinde alınmış banka hesap özeti)

 

11.    Başvuranın ya da sponsorun bankadan alınmış orijinal kaşeli ve imzalı, son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren hesap dökümü,
12.    SGK’dan yurtdışı sağlık sigortası veya yurtdışı özel seyahat sağlık sigortası.

 

Almanya Öğrenci Vize (Almanya Ulusal Vize) Başvurusunda İstenen Evrak Listesi ;

 

1.    Danışmanlarımız tarafından doldurulan 2 adet Almanya vize formu,
2.    İkamet Yasası’nın 55. Maddesine göre gerekli ek belge (başvuru sahibi tarafından imzalanmış),
3.    Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaportunuz. Pasaportunuz on yıldan eski olmamalı ve en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportla birlikte pasaportunuzun resimli sayfasının fotokopisi gerekmektedir. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir,
4.    İki adet biometrik özelliklere uygun fotoğraf. Fotoğraflar beyaz arka zeminde çekilmiş olmalı ve boyutları 45 mm * 35 mm olmalıdır.
5.    Motivasyon yazısı,
6.    Eksiksiz ve ayrıntılı özgeçmiş,
7.    İlk kez üniversite eğitimine başlanıyorsa; lise diploması ve üniversite sınavında (YGS ve LYS) dört yıllık eğitim veren bir dalda yerleştirildiğinizi gösteren LYS Sonuç Belgesi,
8.    Türkiye’de üniversite eğitimine devam ediyorsanız; güncel öğrenci belgesi, transkript ve varsa diplomalar,
9.    Gerek görüldüğü takdirde okul veya üniversiteden mezun olduktan sonra yapılan işler hakkında belgeler,
10.    Almanya’daki üniversiteye başvuru yapıldığını gösterir belge; kabul belgesi (Zulassungsbescheid) veya şartlı kabulü gösterir belge (örnek: ön kayıt, başvuru teyidi),
11.    Kabul belgesinin (mutlak kabul) henüz mevcut olmadığı durumlarda: Gerekli dil bilgisinin, üniversite eğitimine hazırlık programlarında edinileceğini gösterir belge (dil kursu kayıt belgesi/dil kursu ücretinin ödendiğine dair belge) veya eğitim dili bilgisine sahip olunduğuna dair belge. Avrupa ortak dil kriterleri uyarınca asgari B 1 seviyesinde (www.europaeischer-referenzrahmen.de ):
12.    Eğitim dili Almanca ise: “Zertifikat Deutsch”, “Zertifikat Deutsch für Jugendliche”, Hochschulzugangsprüfung “DSH” veya “TestDaF”, Alman lise diploması “Abitur”, “DSD II”, “ZOP”, “KDS” veya “GDS”.
13.    Eğitim dili İngilizce ise: Kabul edilen sınavların birinden (IELTS, TOEFL vs.) yeterli puan alındığına dair belge],
14.    Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği (Düşünceler bölümünün eksiksiz doldurulmuş olması gerekmektedir),
15.    SGK’dan yurtdışı sağlık sigortası veya yurtdışı özel sağlık sigortası,
16.    Üniversitede ilk öğrenim yılında öğrenim ve geçim masraflarının nasıl karşılanacağına dair belge (eğitimin bir yıldan fazla sürdüğü durumlarda). 

 ** Vize ücretleri için lütfen danışmanlarımızdan bilgi alınız.**

                                     

                                   

ALMANYA DİL OKULLARI İÇİN TEKLİF İSTEYİNİZ !!

 

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz! 
Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan okul ve kurs teklifiyle geri dönüş yapacaklardır. 

 

 

 MALTA ÖĞRENCİ VİZESİ

    

Malta’da İngilizce dil okullarının son yıllarda Türkiye’de bu kadar popüler olmasının sebeplerinden bir tanesi vize kolaylığı bir diğeri ise Malta’nın coğrafi olarak Türkiye’ye yakınlığıdır.
Malta, 01 Ocak 2003 tarihinden itibaren Türk öğrencilere ve turistlere vize uygulamaktadır. 01 Kasım 2008 tarihinden Avrupa Birliğine tam üye olan Malta'nın vizesi de artik Schengen Vizesi olmuştur.

 

Malta Öğrenci Vize Başvurusunda İstenen Evrak Listesi;


1.    Okunaklı Roma alfabesi ile usulüne uygun bir şekilde doldurulmuş ve imzalanmış bir adet vize başvuru formu (İngilizce ya da Türkçe),
2.    Vizenin sona ermesinden sonra en az 3 ay geçerlilik süresine ve en az 2 boş sayfası bulunan geçerli bir pasaport,
3.    Pasaportun bir adet kopyası,
4.    Vize başvuru ücreti,
5.    Açık bir arka plana sahip yakın bir zamanda çekilmiş pasaport boyutlarında 2 adet fotoğraf (Baş çerçevenin tam ortasında olmak üzere 35mm x 45 mm ),
6.    Nüfus cüzdanı fotokopisi,
7.    Onaylı uçak bileti(Biletlerin sunulması durumunda biletin bir kopyası saklanmalıdır.),
8.    En az 30.000 € teminata sahip tüm Schengen üye ülkelerindeki geri dönüş ve acil durum tıbbi / hastane masrafları kapsayan istenen vizenin konaklama / geçerlilik süresi boyunca geçerli olacak bir seyahat sigortası poliçesi,
9.    Ders detayları ve süresini ve de konaklama yerinin gösteren, kuruluşun mührünü ve okul yöneticisinin imzasını taşıyan Eğitim Kuruluşundan kabul mektubunun aslı,
10.    Ödemenin yapıldığını onaylayan kuruluştan fatura,
11.    Yeterli ve düzenli kişisel finansal geliri kanıtlayan belgeler,
12.    Gayrimenkul, tapu ve araç ruhsatı fotokopileri,
13.    Başvuru sahibinin herhangi bir geçim aracına sahip olmaması durumunda, ödemelere sponsor olacak kişi tarafından Malta Başkonsolosluğunun belirlediği formatta okul ve konaklama masrafları dışında, Malta’daki masraflarını ödeyeceklerini onaylayan kişi tarafından noterden taahhütname (taahhütname içeriği vize danışmanlarımız tarafından iletilecekltir.).

 

Reşit olmayanlar için ( 18 yaş altı ) :


    Gayrireşitin doğum belgesi, 
    Ebeveynlerin yasal vasi/vasilerinin noterli yetki belgeleri, 
    Geçim aracının yeterliliğini kanıtlayan belge, 
    Ebeveynlerinin,yasal vasilerinin nüfus cüzdanlarının kopyaları. Vasi durumunda yetkiyi kanıtlayan belge.

 

Çalışanlar için: faaliyet belgesi,ticari sicil gazetesi/Resmi Gazete,vergi levhası,imza sirküleri ve çalışma durumunu ve işe alım tarihini gösteren yakın zamanlarda alınmış mühürlü çalışma belgesi ( şirketin antetli kağıdına ) ,son  üç aya ait maaş bordrosu ve son altı aya ait SSK bildirgesi gibi işverene ait belgelerin asılları ve kopyaları
 

İşadamları/serbest çalışanlar için : Faaliyet belgesi,ticari sicil gazetesi/Resmi gazette,vergi levhası imza sirküleri ve son altı aya ait SSK ödemeleri gibi şirkete ait belgelerin asılları ve kopyaları
 

Emekliler için : Emekli kartı ve son 6 ayını banka hesaplarının özeti ve mevcut ise diğer geçim araçları
Geçerli öğrenci kartı ve durumlarını onaylayan okul/kolej/üniversiteden yakın zamanlara ait bir öğrenim sertifikası / onayı ( başvuru sahibinin herhangi bir vize harcı ödemeden başvuru yapabilmesi için)
Türk vatandaşı olmayanlar için : dönüşten sonar en az 3 ay geçerli oturma izni
Konsolosluk gerekli gördüğü hallerde ek evrak isteyebilmektedir.

 

** Vize ücretleri için lütfen danışmanlarımızdan bilgi alınız.**

 

MALTA DİL OKULLARI İÇİN TEKLİF İSTEYİNİZ !!

 

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz! 

Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp         size en uygun olan okul ve kurs teklifiyle geri dönüş yapacaklardır. 

 

 

İRLANDA ÖĞRENCİ VİZESİ

    

Eğer uzun dönem öğrenci vizesine başvuruyorsanız vize evraklarınızı asıllar ve kopyalar olmak üzere 2 set halinde sunmanız gerekmektedir.
İrlanda öğrenci vize başvurusu esnasında hazırlayacağınız evrakların Türkçeleri ile birlikte yeminli tercümandan İngilizce çevirilerini de sunmanız gerekmektedir.

 

 İrlanda Öğrenci Vize Başvurusunda İstenen Evrak Listesi;


1.    Vize başvuru formu,
2.    Vize için gereken ücret,
3.    Pasaport (İrlanda’dan  ayrılış tarihinden itibaren en az 6 ay süre ile geçerli) ve varsa eski pasaportlarınız. 
4.    Pasaportunuzun tüm işlem görmüş sayfalarının fotokopisi,
5.    3 adet yeni çekilmiş arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf,
6.    Uçak bileti rezervasyonu,
7.    Gideceğiniz eğitim kurumundan kabul mektubu,
8.    Gideceğiniz eğitim kurumundan alınmış eğitim giderlerinizin ödendiğine dair makbuz kabul mektubu,
9.    İrlanda’daki eğitim süresini kapsayacak sağlık sigortası,
10.    Nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği,
11.    Türkiye'de halen bir eğitim kuruluşunda kayıtlı iseniz öğrenci belgeniz ve not çizelgesi,
12.    Son diplomanız veya eşdeğer belgeniz,
13.    İngilizce dil kursuna katıldığınıza dair belge (İngilizce yeterlilik belgesi),
14.    Bugüne kadar eğitiminizle ilgili almış olduğunuz sertifikaların fotokopileri,
15.    Eğitiminizi, eski iş tecrübelerinizi anlatan İngilizce yazılmış özgeçmiş mektubu,
16.    Erkekler için askerlik durumunu belgeleyen evrak,
17.    Ziyaretiniz süresince geçiminizi karşılayabileceğinizi kanıtlayan belgeler,
18.    Sponsorun olması durumunda sponsor mektubu,
19.     Maddi gelir belgeleri,
20.    Öğrenci yaşının 18 altı olması durumunda anne/baba/veli ile seyahat etmeyen tüm çocuklar için seyahat etmelerine izin verdiklerini teyit eden noter tasdikli muvafakatname.

** BÜTÜN BELGELER İNGİLİZCE TERCÜMELERİYLE BİRLİKTE SUNULMALIDIR. **
** İrlanda Eğitim Vizesi başvurularının kararları en az 6 hafta sürmektedir. Seyahat planlarında bu dikkate alınmalıdır.**
** İrlanda vize başvurusu için; TÜM EVRAK ISTANBUL İÇİN 3 SET – ANKARA İÇİN 2 SET HALİNDE HAZIRLANIP BAŞVURU YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.**

 

** Vize ücretleri için lütfen danışmanlarımızdan bilgi alınız.**
    
İRLANDA DİL OKULLARI İÇİN TEKLİF İSTEYİNİZ !!

Size özel dil okulu araştırması, maliyet analizi ve vize bilgileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz! Program danışmanlarımız ihtiyacınıza uygun olacak şekilde ülke, şehir ve okul araştırması yapıp size en uygun olan okul ve kurs teklifiyle geri dönüş yapacaklardır. 

 

FRANSA ÖĞRENCİ VİZESİ

 

Fransa Öğrenci Vize Başvurusunda İstenen Evrak Listesi;

 

Süresi 90 günden kısa kalışlar için:


1.    En az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaportunuz; eski pasaportlarınız,
2.    Son 6 ay içinde çekilmiş, 2 adet fotoğrafınız(Fotoğrafın arka fonu beyaz ve yüzünüz doğrudan fotoğraf makinesine bakar şekilde olmalı ve fotoğrafın %50'sini kapsamalıdır. Gözler açık, ağız kapalı olmalı, gülümsenmemelidir.),
3.    Pasaportunuzun 2,3,4,5,38 ve 60. sayfalarının birer fotokopisi,
4.    Daha önce Schengen vizesi aldıysanız ilgili vizenin fotokopisi, 
5.    Nüfus cüzdanınızın fotokopisi,
6.    Vize ücreti,
7.    Gideceğiniz eğitim kuruluşundan okul kabul belgesi,
8.    Öğrenciliğiniz devam etmiyorsa son diplomanızın fotokopisi, 
9.    Öğrenciliğiniz devam ediyorsa öğrenci belgeniz. Tatil dönemi dışında yurtdışına gidecekseniz okulunuzdan alınmış, eğitiminizden izninizin olduğunu belirten mektup
10.    Fransa'da kalacağınız sürece geçiminizi karşılayabileceğinizi kanıtlamanız için gereken belgeler:

 -Size ve/veya anne, baba, eş, kardeşe ait; 
- Banka cüzdanları veya hesap hareketlerini gösterir banka ekstreleri 
- Maaş bordroları veya iş sahibi iseler işyeri ile ilgili evrakların fotokopisi (Ticaret    
  Odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, kuruluş gazetesi) 
- Malvarlığı varsa tapuların, araç varsa ruhsatının fotokopisi 
- Kira geliri varsa kira kontratı fotokopileri 

11.    Fransa'daki eğitim ve yaşam giderleriniz sizin tarafınızdan karşılanmayacaksa bu giderleri karşılayacak kişiden alınacak İngilizce veya Fransızca olarak yazılmış sponsor mektubu 
12.    Çalışıyorsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz, işyerinizden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işinize devam edebileceğinizi gösterir mektup (İşyerinize ait Ticaret Odası faaliyet belgesi,vergi levhası, imza sirküleri, kuruluş gazetesi eklenecektir.),  
13.    Fransızca öğrenmek için herhangi bir dil kursuna gittiyseniz aldığınız sertifikanın fotokopisi, sertifika almadıysanız kursa devam ettiğiniz tarihleri gösteren ve seviyenizi açıklayan bir mektup,  
14.    Vize başvuru formu (Tarafımızdan verilecektir.), 
15.    Uçak bileti rezervasyonu (Tarafımızca yaptırılabilir), 
16.    Yaşı 18’in altındaki öğrenciler için anne ve babadan alınmış, noter onaylı muvaffakatname, 
17.    Seyahatinizin süresini kapsayan 30.000 Euroluk seyahat sigortası (Tarafımızca yaptırılır.) 


90 günden uzun süreli kalışlar için:

 

1. Veriliş tarihi 10 yıldan daha az ve geçerlilik süresi en az 15 ay olan pasaportunuz, 
2. Pasaportunuzun tüm dolu sayfalarının fotokopisi, 
3. Varsa eski pasaportlarınız, 

YURTDIŞI ÖĞRENCİ VİZESİ