Telefon: 0542-370-00-34 / 0850-259-2-663
1 ÜLKE SEÇİMİ
ÜLKE SEÇİMİ
2 ŞEHİR SEÇİMİ
ŞEHİR SEÇİMİ
3 VİZE TÜRÜ
VİZE TÜRÜ
SONUÇLARI GÖR

Aile Birleşimi Vize İşlemleri 2

İspanya Aile birleşimi vize işlemleri AB vatandaşı olmayanlar için gerekli evraklar

 

1. Pasaport 

 

2. İspanya vize başvuru formu (İspanyolca / İngilizce olarak doldurulmuş İki nüsha olmalıdır)

 

3. 2 adet biyometrik fotoğraf (yeni çekilmiş, kişinin güncel halini temsil eden ve beyaz fon üzeri)

 

4. Uluslararası geçerliliği bulunan sağlık raporunun aslı 8 tam teşekküllü hastaneden alınmış aslı ve fotokopisi ( İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik’ten “La Haye” Apostil damgası vurdurulmalıdır.)

 

5. Adli Sicil belgesinin aslı ve fotokopisi (İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik’ten “La Haye” Apostil damgası vurdurulmalıdır).

 

6. İspanya’da oturma ve çalışma izni olan ve aile birleşimini gerçekleştirecek kişi, İspanya’da bulunduğu bölgenin yerel yönetimine başvurarak aldığı kabul belgesinin orijinalini iletmelidir, (Bu belge 2 geçerliliği olan bir belgedir ve 2 ay içerisinde bu belge kullanılmadığı takdirde geçerlilik süresi sona erecektir.)

 

7. İspanya’ya gidecek kişinin çocuk olması durumunda; doğum kayıt örneğinin aslı ve fotokopisi (İspanyolca' ya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik’ten “La Haye” Apostil damgası vurdurulmalıdır)

 

8. İspanya’ya gidecek kişinin eş olması durumunda: evlilik kayıt örneğinin aslı ve fotokopisi (İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik’ten “La Haye” Apostil damgası vurdurulmalıdır)

 

9. İspanya’ya gidecek kişinin, aile birleşimi yapan kişinin anne veya babası olması durumunda, İspanya’da yaşayan çocuğun düzenli olarak para gönderdiğini gösterir belge ve dokümanlar,

 

- Evlilik cüzdanı

- İspanya’da oturma ve çalışma izni olan ve aile birleşimini gerçekleştirecek kişiye ait İkametgâh İlmühaberi ve oturum kartı

- Gürcistan, Azerbaycan, Suriye, Irak’tan gelecek tüm belgelerin İngilizce veya İspanyolca ’ya çevirisi yaptırılıp, Noter ’den tasdik ettirilip, “La Haye Apostili” vurdurulmalıdır.

 

10 - Vize takip belgesi, işlemlerinizin başlayabilmesi içindir. (online şekli sayfanın en altında mevcuttur)

 

 

 

İspanya Aile Birleşimi Vize İşlemleri Hakkında Önemli Notlar

 

İspanya aile birleşimi vize işlemleri İspanya Dışişleri Bakanlığının görev ve hizmet alanı içerisinde bulunurken İspanya Dışişleri Bakanlığı İspanya aile birleşimi vize işlemlerine yönelik işlem sonuçlandırma süresi maksimum 30 işgünüdür.   

 

- İspanya Ankara Büyükelçiliği veya İspanya Konsolosluğu, İspanya aile birleşimi vizeişlemleri için bazı durumlarda başvuru sahibinden ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

 

- İspanya aile birleşimi vizesi alarak İspanya’ ya gitmiş olan kişiler İspanya’ya varış tarihleri itibariyle 30 gün içerisinde İspanya yabancılar polisine başvuruda bulunarak oturum kartı almaları gerekecektir.

 

- İspanya yasaları gereği, Irak, Suriye, Azerbaycan ve Gürcistan vatandaşları tüm evraklarını İspanyolca ‘ya tercüme edilmiş olarak sunmalıdır.

 

- İspanya Büyükelçiliği gerek görmesi halinde TC vatandaşlarından bazı evrakların İspanyolca tercümesini isteyebilecektir.

 

- İspanya aile birleşimi vize işlemleri için zahmetli bir prosedür ile karşılaşmak istemiyor ve zaman kaybı yaşamadan sorunsuz bir şekilde İspanya aile birleşimi vize işlemlerinizi sonuçlandırmak istiyorsanız Vize Merkezi’nin İspanya vize işlemleri departmanı ile iletişim kurabilirsiniz.

 

Vize Merkezi İspanya vize işlemleri departmanı, sektörünün ilkeli ve öngörüsü yüksek temsilcileri ile İspanya aile birleşimi vize işlemlerinizi sonuca odaklı bir şekilde organize ederken, önceliklerinizi göz önünde bulundurarak kısa sürede İspanya aile birleşimi vizesini almanızı sağlar.

Detaylı Bilgi için;
0542-370-00-34
0850-259-2-663
info@omdvize.com

Bilgi Formu

Bilgi Formu

Gerekli Bilgiler

İSPANYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

İspanya Konsolosluğu İstanbul İletişim

İspanya Konsolosluğu İstanbul Adres: Karanfil Aralığı Sokak, No:16, 1. Levent, 80620 Beşiktaş / İSTANBUL

İspanya Konsolosluğu İstanbul Telefon: (212) 270 2465

İspanya Konsolosluğu İstanbul E mail: cog.estambul@mae.es

İspanya Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri: Pazartesi, Cuma; 08.30 / 15.30

İspanya Konsolosluğu İstanbul Tatil Günleri,

1 Ocak  Çarşamba- Yeni Yıl

17 - 18 ve 21 Nisan Perşembe, Cuma ve Pazartesi - Paskalya

1 Mayıs Perşembe - İşçi Bayramı

19 Mayıs Pazartesi - Gençlik ve Spor Bayramı

28 - 29 Temmuz Pazartesi - Salı - Ramazan Bayramı

6 - 7 Ekim – Pazartesi - Salı - Kurban Bayramı

13 Ekim Pazartesi - Ulusal Gün

29 Ekim Çarşamba - Cumhuriyet Bayramı

6 Aralık Cumartesi - İspanya Anayasa Günü

25 Aralık - Cuma - Noel

OMD DESTEK HATTI
Phone Image

0542 370 00 34

0850 259 26 63

YURTDIŞI ÖĞRENCİ VİZESİ